Novinky

LUNAZUL: Mladá tequila napříč 8 generacemi.

12.8.2023 - LUNAZUL TEQUILA

Je to vůbec možné? Tequila LUNAZUL, která rozšířila portfolio tequil v KOFT, dokazuje, že ano.

LUNAZUL založil v roce 2004 Francisco Beckmann ze sedmé generace potomků Jose Antonia de Cuerva.
 

Vyráběná ve malých dávkách (small batch) nabízí tequila 100 % z agáve vynikající kvalitu, jemnost a bohatou chuť, zdokonalovanou napříč generacemi.

Pozemek Tierra de Agaves, kde se vyrábí Lunazul, se nachází mezi úpatím sopky Tequila a hlubokým údolím řeky Rio Grande v Jaliscu a je největším polem s agávou. Za dokonale pěstovanou agávou stojí José Fernandez, který dohlíží na více než 4 miliony rostlin agávy. Mistr pěstitel José Fernandez dokáže z vlastních zkušeností odhadnout, které rostliny jsou vhodné k výrobě skvělé tequily. Vyrůstal na polích vesnice v okolí Tequily, díky čemuž je José v tomto oboru jako doma. Jeho otec, agávová legenda Don José, mu předával své znalosti a instinkty během toho, jak José vyrůstal z mladého jimadora (sběrače) na mistra.
 

K kvalitní agávě patří ještě dokonalý proces výroby a zrání. Za tím stojí Master Disttiler Francisco Quijano, který byl v letech 2005-2007 předsedou Národní komory výrobců tequily a vedl úsilí o zařazení polí modré agávy v Jaliscu na seznam světového dědictví UNESCO.
 

V našem portfoliu naleznete LUNAZUL BLANCO a LUNAZUL REPOSADO.