Otázka v láhvi

Nejtradičnější Halloween pochází z Mexika!

KOFT | 3.10.2023 | Blog - CAZCABEL

Asi každý ví, jaký datum se nám neúprosně blíží. 31. října a s ním Halloween. Co takhle zkusit něco nového a povýšit oblíbenou nezvyklost na něco speciálního?

Když si myslíte, že Halloween je čistě americká oslava plná různých masek a maškarád, rádi bychom vás vyvedli z omylu. Jedna z nejtradičnějších verzí tohoto svátku pochází z Mexika a nazývá se Día de los Muertos. V překladu to znamená Den mrtvých a je to tradiční slavnost na počest všech zesnulých. Oslavuje se především 1. a 2. listopadu, ale jsou oblasti, kde se oslavy začínají již 31. října. Kromě samotného Mexika ho uznávají i ostatní státy Střední Ameriky, ale nevyhýbá se ani těm částem USA, kde žije početná populace s mexickými kořeny. Pro lidi je tento svátek natolik významný, že v roce 1993 UNESCO vyhlásilo Día de los Muertos za "nehmotné dědictví lidstva", a proto se mu věnuje i patřičná pozornost. Výjimečností tohoto svátku je způsob, jakým lidé uctívají své mrtvé: 1. 11. oslavují návrat dětských duší a 2. 11. vítají duše všech dospělých. Jelikož k každé oslavě patří i pohoštění, lidé pro své mrtvé, ale i živé příbuzné, připravují bohaté občerstvení, které vystaví na oltáři - ať už doma, na zahradě nebo u pomníku. Obsahuje především oblíbená jídla zesnulých, ale nesmí v něm chybět ani cukrovinky ve tvaru lebek nebo sladké pečivo ve tvaru kostí.
 

elikož Día de los Muertos je především oslavou, jeho součástí musí být správný alkohol. Velmi dobře to ví i značka CAZCABEL. Ctí si historii a tradice své domoviny a nechybí na žádné důležité oslavě - natož ne na "nehmotném dědictví lidstva". K tomuto svátku neodmyslitelně patří oranžové květy aksamitnice, která má podle mexických pověr strážit duše zesnulých a zároveň chránit všechny před zlými duchy. Vidět můžete i nezapomenutelné malby na ženskou tvář ve formě lebky s názvem Catrina, která je symbolem těchto slavností a znázorňuje eleganci smrti. Je zdobená krásnou krajkou, která podstatu smrti a loučení elegantně propojuje s oslavou a užíváním si života. I letos by tequila Cazcabel ráda oslavovala život spolu s vámi, proto vám nabízíme tipy na jednoduché "mrtvé drinky":

Tequila Sunrise
5 cl Cazcabel Blanco
1 cl Grenadina
1 cl citronová šťáva
pomerančový džus
led

Bloody Margarita
5 cl Cazcabel Blanco
2 cl Cointreau/ Triple sec
2 cl limetová šťáva
červené víno
led