Rittenhouse Straight Rye Whisky spatřila světlo světa v roce 1934 a lihovar Heaven Hill ji získal v 90. letech. Jedná se o tradiční pensylvánskou žitnou whisky, která vzdává hold slavnému náměstí Rittenhouse Square v Philadelphii. Dnes je pro Rittenhouse typická výrazná kořenitá chuť, která neodmyslitelně patří k značce. Rittenhouse je oceněná klasická žitná whisky, která je oblíbená u barmanů a milovníků whisky.

Původně se nazývala „Rittenhouse Square Rye“ po slavném náměstí Rittenhouse, které se nachází v centru Philadelphie a každoročně ho navštěvují tisíce lidí. Náměstí nese jméno po Davidu Rittenhousovi, renomovaném astronomovi, hodináři a vynálezci, který byl prvním ředitelem Mincovny Spojených států v Philadelphii.

Rittenhouse Straight Rye Whisky byla vytvořena bezprostředně po prohibici jako tradiční pensylvánská žitná whisky. Tento druh nápoje byl původně mnohem populárnější než bourbon. Rittenhouse byla kořenitější a ovocnější než tehdejší více travnaté, rostlinné druhy z Marylandu. V počátcích moderního lihovarnického podnikání se stala významnou značkou.

Dnes v chuťovém profilu Rittenhouse dominuje pensylvánský nebo „monongahelský“ druh raži, ale stejně jako žitná z Kentucky, je vyráběna z většího množství kukuřice ve srovnání s tradiční americkou žitnou whisky.

Rittenhouse je tzv. „bottled-in-bond“ whisky: výrobek s 50 % obj. alkoholu (proof 100), z jednoho lihovaru, jedné lihovarnické sezóny, zraje po dobu minimálně 4 let v speciálním skladu. Bottled-in-bond whisky je často označována jako „kvalitní produkt“. Její produkci od konce 19. století upravuje zákon s cílem zajistit kvalitu whisky, která se dostává do lahví, a garantovat spotřebitelům nákup kvalitního amerického alkoholu. Dnes jsou bottled-in-bond whisky nejregulovanějšími lihovinami na světě a těší se významnému zájmu spotřebitelů o historii americké whisky.

OCENĚNÍ Rittenhouse Rye Whisky každoročně získává několik ocenění. Byla zvolena za Top 10 nejprodávanějších amerických whisky v zprávě Drinks International’s Annual Brands Report 2022. Nedávno získala další ocenění, mezi které patří: Great Value & 92 Rating – Ultimate Spirits Competition 2021 Double Gold – San Francisco World Spirits Competition 2021 Double Gold Medal & Consumers’ Choice Award – SIP Awards 2021 Double Gold Medal – John Barleycorn Awards Spring 2021 93 Points – International Wine & Spirits Competition 2021 Double Gold – New York International Spirits Competition 2020