Skutečné řemeslo je více než jen etiketa na lahvi. Jsou to zašpiněné ruce, tvrdá práce, plné srdce a láska k půdě. Jde o to přicházet každý den do práce s úsměvem na tváři a zvednout si rukávy, abyste vytvořili nekompromisní, epický gin. Skutečné řemeslo znamená úsilí. U pravého řemesla nepospícháte.

Začali jsme v roce 2012 na naší krásné rodinné farmě a neměli jsme ani potuchy, do čeho jdeme. Začali jsme s věcmi, na kterých záleží, a snem zachránit svět před obyčejným ginem. Proměnili jsme odvětví od základů: stali jsme se pěstiteli ginu. Náš gin je dílem přírody. Čerpáme vodu z našeho pramene, pěstujeme rostliny a těžíme čerstvý med z našich vlastních úlů. Snažíme se zachovat lokálnost a jako opatrovníci půdy sbíráme úrodu s úctou k přírodě a komunitě. Po cestě se snažíme dávat více, než dostáváme: znovu sejeme, znovu sázíme, znovu budujeme.

Když přijde čas na destilaci, ptáme se, experimentujeme a objevujeme epické giny, včetně těch, o kterých se dosud nikomu ani nesnilo. Vyrábíme je ve malých šaržích v našich krásných měděných destilačních přístrojích na míru pojmenovaných Curiosity a Satisfaction. Při tomto procesu si užíváme spoustu zábavy a snažíme se uvolnit uzdu fantazii.

Tím, že vytváříme takové jedinečné destiláty, věříme, že můžeme spojit lidi, povzbudit je, aby se vymanili ze svých rušných životů, a znovu se spojili s tím, na čem jim skutečně záleží. Jde o skutečné lidi, skutečné spojení a skutečné zážitky. Proto je všechno, co děláme, skutečné. Naše giny nejsou jen o tom "být nejlepší" nebo "vyhrát nejvíce cen": to je jen něco, co přichází přirozeně, když do tvorby produktu vkládáte takovou vášeň, dovednosti a skutečné, na farmě pěstované ingredience jako my.

Rychlé fakty
 

  • Uznávaný jako nejprodávanější řemeslný gin ve Waitrose, uznávaný jako nejprodávanější značkový gin v M&S a nyní nejprodávanější ochucený gin napříč mnoha licencovanými podniky ve Spojeném království.
  • #1 mezi super prémiovými ochucenými giny v podnicích i obchodech (Nielsen a CGA 2019) Vynalezli jsme Rhubarb Gin a často nám připisují vytvoření moderního šílenství s růžovým ginem - s obsahem 34 % skutečného rebarborového džusu v každé láhvi našeho Rhubarb Ginu.
  • 300 skutečných květů bazalky, každý ručně utržený z našich místních živých plotů v Harringtonu, v každé láhvi našeho Elderflower Ginu.
  • Jako první na světě jsme získali povolení k destilaci mimo lihovar, což nám umožňuje cestovat po zemi a šířit povědomí o řemeslném ginu: jak ho vyrábíme a proč ho vyrábíme právě takto. V současnosti máme dva "přenosné" 50L meděné destilační kotle, které pro nás oba na zakázku vyrobil Arnold Holstein, pojmenované Satisfaction a Ingenuity. Destilovali jsme živě na výstavě RHS Chelsea Flower Show, Junipalooza a na festivalu The Big Feastival, kde jsme také vedli speciální živé kurzy o destilaci.
Kromě množství nových letošních ocenění pro naše giny, které jsou podrobně uvedeny níže, jsme také hrdi na to, že jsme se stali Anglickým destilérem roku 2018 na Mezinárodní soutěži lihovin v Berlíně.